Lubiatowo Villa Rosa. Zapraszamy!

Menu:

Lubiatowo, galeria
Jedno ze zdjęć w naszej galerii

Lubiatowo, na maps google
Lubiatowo na maps.google.com

Strona PAN w Lubiatowie (aktualne dane meteo!)
Lubiatowo - Kamera internetowaKamera IBW PAN

Lubiatowo i okolice

Lubiatowo jest położone nad brzegiem morza, około 40 km na północ od Lęborka i Wejherowa, 85 km na północny-zachód od Gdańska. Jest to miejsce bardzo spokojne i malownicze, otoczone lasami. Dojście na piechotę z Villa Rosa do plaży trwa około 25 minut. Droga prowadzi przez pola, łąki i las, który - w zależności od pory roku - pełen jest jagód, borówek i grzybów (borowiki, podgrzybki, kurki, maślaki).

Lasy i pola zamieszkiwane są przez bogaty w gatunki świat zwierząt. Można tu zobaczyć sarny, zające, lisy i dziki. Miłośnika ptaków zainteresują bociany łapiące żaby, myszołowy, jerzyki czy mewy na plaży. Zaobserwować można również żurawie i kaczki na swoich terenach wylęgowych lub jesienią w drodze na południe.

Lubiatowo - plażaLubiatowska plaża jest biała, drobnoziarnista, szeroka do 50 m i ciągnąca się kilometrami. Jest tu wiele miejsc, w których nawet w sezonie nie jest tłoczno. Spacerując plażą po sztormie, szczególnie wiosną lub na początku roku, można natrafić na bursztyny. Pełne jodu powietrze i orzeźwiająca morska bryza są doceniane przez astmatyków i alergików.  

W samym Lubiatowie znajdują się dwa sklepy zaspakajające codzienne zapotrzebowanie, a w sezonie otwartych jest wiele barów szybkiej obsługi. W najbliższej okolicy znajduje się oddalone o 8km Choczewo, gdzie można zrobić zakupy i dobrze zjeść. 4 km dalej jest Sasino z odwiedzaną często restauracją. W pobliżu położone są Dębki (30 km od Lubiatowa), oferujące szereg rozrywek, w szczególności dla młodzieży. Warte odwiedzenia są również wymienione już, oddalone o 40 km, Lębork i Wejherowo (liczące około 60/70.000 mieszkańców), jak i stare miasto portowe Gdańsk z Gdynią i Sopotem.