Lubiatowo Villa Rosa. Zapraszamy!

Menu:

Lubiatowo, galeria
Jedno ze zdjęć w naszej galerii

Lubiatowo, na maps google
Lubiatowo na maps.google.com

Strona PAN w Lubiatowie (aktualne dane meteo!)
Lubiatowo - Kamera internetowaKamera IBW PAN

Sport i rozrywki

Lubiatowo to miejsce idealne dla wszystkich osób, które szukają spokoju, chcą obcować z naturą, chętnie spacerują i lubią zbierać grzyby i jagody. Zwolennicy joggingu znajdą znakomite możliwości do uprawiania tego sportu na drogach polnych i leśnych oraz oczywiście na plaży.

Do morza, w którym można się wykąpać i popływać jest nie daleko. Dzieciom spodoba się na pewno jasny piasek oraz to, że brzeg jest płaski i łatwo wejść do wody. Ujście małego strumyczka z zimną, słodką wodą stanowi dodatkową atrakcję dla małych gości.

Droga rowerowa z pobliskiego Kopalina do JackowaMalownicze okolice, leśne i wiejskie drogi, nadają się znakomicie do robienia wycieczek rowerowych. Rowery można wypożyczyć w VillaRosa. 

Okolica sprzyja również samochodowym wycieczkom. Znajduje się tu wiele obiektów wartych zobaczenia - przede wszystkim zamki i dwory. Również Gdańsk ze swoim przepięknie odnowionym starym miastem z Długim Targiem i Kościołem Mariackim oraz Katedra w Oliwie ze słynnymi organami są niedaleko. Słynne molo w Sopocie oferuje także wiele muzyki i rozrywki.

W Lubiatowie znajduje się otwarta latem szkoła jeździecka i wypożyczalnia koni. Z przewodnikiem czy bez, lasy, pola i plaża są świetnymi miejscami na przejażdżki "w teren". Poza sezonem konie można pożyczyć w Choczewie.

Fani windsurfingu znajdą idealne warunki do uprawiania tego sportu na oddalonym o 25 km jeziorze Sarbsko. Jest ono oddzielone od morza wąską mierzeją i dlatego prawie zawsze wieje tam dobry wiatr. Głębokość jeziora na całej powierzchni dochodzi zaledwie do 160 cm, co ułatwia wskakiwanie na deskę. Pobliska szkoła windsurfingu nie tylko uczy pływania początkujących, ale również wypożycza sprzęt wszystkim zainteresowanym.

Latarnia morska w StiloDla lubiących spacery bardzo ciekawa będzie wycieczka do latarni morskiej Stilo. Budowa latarni została rozpoczęta w 1904 roku, a w 1906 roku została ona włączona do systemu oznakowania nawigacyjnego. Źródło światła umieszczone jest 75m n.p.m, a sama stalowa, zwężająca się ku górze, wieża ma ponad 30 metrów wysokości.